Piast ma nowego bramkarza

Tomas Huk i Tomas Korun
Tomas Huk i Tomas Korun fot. Jakub Ziemianin / LksLodz.pl

O sfinalizowaniu transferu kolejnego zawodnika poinformował we wtorek Piast Gliwice. Od nowego sezonu w kadrze drużyny prowadzonej przez Waldemara Fornalika znajdzie się 27-letni bramkarz Karol Szymański.

Czytaj dalej…

Szymański do Piasta przenosi się na zasadzie wolnego transferu z Lecha Poznań, w którym występował głównie w zespole rezerw. W drużynie Piasta będzie pełnił funkcję trzeciego bramkarza, wspierając Jakuba Szmatułę i Frantiska Placha.

– Bardzo się cieszę, że tutaj przyszedłem i mogę być częścią Piasta. Klub jest poukładany, wszystko robione jest mądrze i z głową. Przyszedłem tu, aby pomóc w osiąganiu jak najlepszych wyników – powiedział Szymański po podpisaniu dwuletniego kontraktu z zespołem z Gliwic.

W trakcie swojej dotychczasowej kariery, Szymański wystąpił w zaledwie dwóch spotkaniach w Ekstraklasie.

Żyro wzmocnieniem Piasta

W poniedziałek kontrakt z Piastem Gliwice podpisał również Michał Żyro, który powinien być dużym wzmocnieniem zespołu Waldemara Fornalika. Zawodnik ostatni rok spędził w Koronie Kielce i Stali Mielec. W drugim z tych zespołów prezentował wysoką formę, mocno przyczyniając się do jego awansu do PKO Ekstraklasy.

Żyro ma nadzieję, że kłopoty zdrowotne ma już za sobą i w nadchodzącym sezonie będzie mógł nawiązać do świetnych występów w Legii Warszawa na boiskach Ekstraklasy.

Komentarze