Paweł Żuk wzmocnił Wisłę Płock

Paweł Żuk
Paweł Żuk fot. Wisła Płock

Prawy obrońca Paweł Żuk został nowym zawodnikiem Wisły Płock. 19-latek trafił do ekipy z Mazowsza a zasadzie transferu definitywnego z Lechii Gdańsk. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

Czytaj dalej…

Paweł Żuk urodził się 29 stycznia 2001 roku w Gdańsku. Do Polski wrócił latem 2019 po wieloletnim pobycie w Anglii, gdzie szlifował umiejętności w akademiach Evertonu oraz Oldham Athletic. Ostatnio reprezentował barwy Lechii, w której 7 lutego 2020 zadebiutował w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Jesienią regularnie występował z kolei w zespole rezerw biało-zielonych (16 występów i 1 bramka).

Żuk: Celem jak najwięcej minut na boisku

Nowy zawodnik Nafciarzy na swoim koncie ma również kilkanaście meczów w młodzieżowych reprezentacjach Polski w różnych kategoriach wiekowych. Do tej pory grał w drużynach od U-15 do U-18, w których strzelił trzy gole.

– Chciałbym grać w jak największym wymiarze czasowym. To w tym momencie mój cel – walka o miejsce w składzie, łapanie jak największej ilości minut i oczywiście pomoc drużynie na boisku. Dlatego zdecydowałem się na transfer do Wisły. Liczę, że w Płocku będę częściej pojawiał się na murawie i wspólnie z kolegami będziemy walczyć o jak najlepsze wyniki w lidze – powiedział zawodnik płocczan tuż po podpisaniu umowy.

Komentarze