Oficjalnie: Dani Pinillos wzmocnił Miedź Legnica

Dani Pinillos
Dani Pinillos fot. B. Hamanowicz / Miedzlegnica.eu

Daniel Pinillos Gonzelez wzmacnia legnicką Miedź, poinformował klub z Dolnego Śląska w komunikacie prasowym. 27-latek ma za sobą przeszłość w La Liga, a ostatnio występował w angielskiej Championship.

Czytaj dalej…

Znany z boiskowej zadziorności Dani Pinillos latem 2010 roku trafił z UD Logrones do Racingu Santander. Po trzech latach przeniósł się do CD Ourense. Udanymi występami zapracował na transfer do występującego w Segunda Division Cordoba CF, z którym już w pierwszym roku awansował do hiszpańskiej La Liga!

Kolejne dwa sezony zawodnik spędził w angielskim Nottingham Forest, by na rok powrócić do Cordoba CF. Przez ostatnie trzy lata ponownie występował na Wyspach Brytyjskich, reprezentując FC Barnsley. Na koncie ma w sumie ponad 80 meczów na Wyspach Brytyjskich (47 w Championship i 35 w League One).

Z legnickim klubem hiszpański obrońca związał się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Zawodnik w Legnicy jest już od minionego piątku. Zanim jednak pojawi się w szatni Miedzi i rozpocznie treningi z zespołem, zgodnie z procedurą Komisji Medycznej PZPN musi przejść dwukrotnie badania wymazowe na koronawirusa, przedzielone okresem izolacji.

Komentarze