Michał Żyro piłkarzem Piasta

PKO Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Piast Gliwice przygotowuje się już do nowego sezonu PKO Ekstraklasy. W poniedziałek nowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Waldemara Fornalika został Michał Żyro.

Czytaj dalej…

27-letni piłkarz, który ostatnio występował w pierwszoligowej Stali Mielec, podpisał z Piastem umowę do 30 czerwca 2022 roku.

Żyro: To krok do przodu

Sam piłkarz nie kryje zadowolenia z dołączenia do trzeciego zespołu poprzedniego sezonu. – Piast to fantastyczny klub, który od dwóch lat regularnie odnosi sukcesy. Wszystko tutaj jest prowadzone z cierpliwością oraz na jak najwyższym poziomie. Myślę, że jest to dla mnie bardzo dobry kierunek i teraz, kiedy jestem coraz bliżej optymalnej formy po kontuzji, to kolejny krok do przodu – powiedział Żyro, cytowany przez oficjalną stronę drużyny z Gliwic.

– W ostatniej rundzie strzeliłem kilka goli. Można powiedzieć, że pokazałem wachlarz moich umiejętności, bo były bramki z lewej, prawej, głowy… Jestem pewien, że w Gliwicach również będzie bardzo dobrze – dodał były zawodnik młodzieżowych reprezentacji Polski.

Doświadczony pomocnik, który w trakcie swojej kariery reprezentował barwy takich klubów jak Legia Warszawa, Wolverhampton Wanderers, Charlton Athletic i Pogoń Szczecin, ostatni sezon spędził w Koronie Kielce i Stali Mielec. W drugim z tych zespołów, na zapleczu Ekstraklasy, rozegrał 14 spotkań, zdobywając sześć bramek i notując trzy asysty. Żyro bez wątpienia w dużym stopniu przyczynił się do wywalczenia przez Stal Mielec awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Komentarze