Media: Moder zostanie zawodnikiem Brighton

Jakub Moder
Jakub Moder fot. PressFocus

Jakub Moder według doniesień Piotra Koźmińskiego z Super Expressu zmieni barwy klubowe. Piłkarz zwiążę się umową z angielskim Brighton & Hove Albion. Suma transakcji z udziałem 21-latka ma wynieść 11 milionów euro. Niemniej zawodnik do końca sezonu 2020/2021 ma zostać w klubie ze stolicy Wielkopolski na zasadzie wypożyczenia.

Czytaj dalej…

Jakub Moder od kilku tygodni łączony był z transferem do jednego z klubów z zagranicznych. Najnowsze doniesienia zwykle dobrze poinformowanego w kwestiach transferowych Piotra Koźmińskiego z Super Expressu wskazują, że 21-latek zostanie nowym zawodnikiem klubu z angielskiej ekstraklasy.

Moder co prawda zwiąże się kontraktem z Brighton, ale zostanie natychmiast wypożyczony do aktualnych wicemistrzów Polski, aby mógł grać w fazie grupowej Ligi Europy. Lech bardzo chciał, aby zawodnik mógł pomóc drużynie w zbliżających się spotkaniach w europejskich pucharach.

Rekordowa transakcja z korzyścią dla każdej ze stron

Warto jednak podkreślić, że sternicy Mew już w grudniu będą mieli możliwość skrócenia okresu wypożyczenia Modera, na co wpływ może mieć sytuacja Kolejorza w Lidze Europy. Jeśli lechici zakończą swój udział w europejskich pucharach na fazie grupowej, to bardzo realny scenariusz zakłada, że środkowy pomocnik zimą będzie miał już okazję aklimatyzować się w nowym otoczeniu.

Moder w przypadku transferu do Brighton, co ma mieć miejsce po przejściu testów medycznych przez zawodnika w poniedziałek, stanie się najdroższym piłkarzem sprzedanym przez klub z PKO Ekstraklasy. Urodzony w Szczecinku piłkarz ma tuż po przejściu badań lekarskich w angielskim klubie udać się na zgrupowanie reprezentacji Polski przed spotkaniami z Finlandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną.

Komentarze