Media: Galatasaray z porozumieniem ws. pozyskania Jóźwiaka

Kamil Jóźwiak
Kamil Jóźwiak fot. Grzegorz Wajda

Jakub Moder nie będzie prawdopodobnie jedynym zawodnikiem Lecha Poznań, który trafi do teamu z Turcji tego lata. Serwis Aspor.com podaje, że szeregi Galatasaray SK zasili również Kamil Jóźwiak.

Czytaj dalej…

Reprezentant Polski ma dołączyć do teamu ze Stambułu podobnie jak środkowy pomocnik Kolejorza na wypożyczenie z opcją obowiązkowego transferu definitywnego. Jóźwiak ma zostać wypożyczony do Galatasaray za 3,5 miliona euro. Z kolei po roku Lech ma otrzymać za zawodnika dodatkowe pięć milionów euro, gdy już zostanie sfinalizowany transfer definitywny z udziałem 22-latka.

Polacy na podbój Turcji

Jóźwiak to zawodnik, który do Lecha dołączył w 2011 roku z Falubazu Zielona Góra. W trakcie swojej przygody z klubem z Wielkopolski piłkarz był wypożyczony do katowickiej GieKSy w styczniu 2017 roku. Do poznańskiego teamu zawodnik wrócił po pół roku.

W ostatniej kampanii polskiej ekstraklasy Jóźwiak był jednym z najmocniejszych punktów drużyny dowodzonej przez Dariusza Żurawia. W szeregach Kolejorza zawodnik zanotował 39 meczów, w których zdobył dziewięć bramek, notując również siedem asyst.

W reprezentacji Polski piłkarz ma już za sobą debiut. Jóźwiak zagrał w ekipie Jerzego Brzęczka w starciu przeciwko Słowenii w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Młody zawodnik spędził na placu gry cztery minuty.

Komentarze