Media: Boruc na dłużej w Legii, ważą się losy Wszołka

Artur Boruc
Artur Boruc fot. PressFocus

Artur Boruc według doniesień Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl po zakończeniu sezonu nie rozstanie się z Legią Warszawa. Były reprezentant Polski ma w przyszłym tygodniu przedłużyć kontrakt z mistrzami Polski. Warto nadmienić, że propozycję nowego kontraktu otrzymał też Paweł Wszołek, ale tutaj jest sytuacja bardziej skomplikowana.

Przyszłość Boruca praktycznie rozstrzygnięta

Artur Boruc do ekipy ze stolicy wrócił po 15 latach występów za granicą na zasadzie wolnego transferu latem minionego roku. Wcześniej bronił przede wszystkim barw Bournemouth, Southampton, Fiorentiny, czy Celticu. Z Legią podpisał kontrakt na rok do końca czerwca 2021 roku.

Tymczasem najnowsze doniesienia w sprawie przyszłości Boruca są takie, że ma być w klubie jeszcze w kolejnej kampanii. W przyszłym tygodniu mają zostać dopięte ostatnie szczegóły w tej sprawie.

Jak dotąd 65-krotny reprezentant Polski zaliczył w szeregach Legii łącznie 106 spotkań, w których 46 razy zachował czyste konto. W tym sezonie Boruc wystąpił łącznie w 29 meczach, w których 13 razy nie puścił bramki.

O ile w przypadku Boruca wszystko jest jasne i klarowne, to wciąż nieznana jest przyszłość Pawła Wszołka. Piłkarz miał otrzymać propozycję przedłużenia umowy o dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok. Decyzja w tej sprawie ma być jasna w poniedziałek, sugeruje Tomasz Włodarczyk w swoim materiale na Meczyki.pl.

Odnotujmy, że legioniści dzisiaj zmierzą się z Wisłą Kraków w spotkaniu 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Wojskowi do tej potyczki podejdą już jako 15-krotni mistrzowie Polski.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze