Media: Buksa na celowniku FC Barcelony!

Aleksander Buksa
Aleksander Buksa fot. Radosław Bełżek

Według doniesień Super Expressu na celowniku FC Barcelony znalazł się Aleksander Buksa. Broniący barw krakowskiej Wisły zawodnik to jeden z najzdolniejszych polskich piłkarzy młodego pokolenia.

Czytaj dalej…

17-letni zawodnik jest wychowankiem teamu z Grodu Kraka. Okazję od pokazania się szerszej publiczności młodszy z braci otrzymał od Macieja Stolarczyka, który nie bał się na niego postawić. Okazję do debiutu Buksa otrzymał w minionym roku, notując cztery występy w polskiej ekstraklasie.

W trakcie kampanii 2019/2020 zawodnik otrzymał już znacznie więcej okazji do gry. W tym sezonie piłkarz zaliczył łącznie 14 meczów, notując w nich trzy trafienia, co skutkuje tym, że zainteresowanie zawodnikiem wzrosło. Najnowsze doniesienia mediów sugerują, że Buksa znalazł się na radarze Dumy Katalonii, gdzie piłkarz miałby grać w drugiej drużynie.

– Zainteresowanie Buksą jest bardzo duże. Coś w tym temacie jest na rzeczy, ale na tym etapie wolałbym nie rozwijać tematu – mówił w rozmowie z Super Expressem menedżer zawodnika w osobie Marcina Kubackiego.

Według Transfermarkt.de rynkowa wartość piłkarza szacowana jest na 350 tysięcy euro.

Komentarze