Aleksander Buksa
Aleksander Buksa fot. Radosław Bełżek

Media: Buksa na celowniku FC Barcelony!

Według doniesień Super Expressu na celowniku FC Barcelony znalazł się Aleksander Buksa. Broniący barw krakowskiej Wisły zawodnik to jeden z najzdolniejszych polskich piłkarzy młodego pokolenia.

Czytaj dalej…

17-letni zawodnik jest wychowankiem teamu z Grodu Kraka. Okazję od pokazania się szerszej publiczności młodszy z braci otrzymał od Macieja Stolarczyka, który nie bał się na niego postawić. Okazję do debiutu Buksa otrzymał w minionym roku, notując cztery występy w polskiej ekstraklasie.

W trakcie kampanii 2019/2020 zawodnik otrzymał już znacznie więcej okazji do gry. W tym sezonie piłkarz zaliczył łącznie 14 meczów, notując w nich trzy trafienia, co skutkuje tym, że zainteresowanie zawodnikiem wzrosło. Najnowsze doniesienia mediów sugerują, że Buksa znalazł się na radarze Dumy Katalonii, gdzie piłkarz miałby grać w drugiej drużynie.

– Zainteresowanie Buksą jest bardzo duże. Coś w tym temacie jest na rzeczy, ale na tym etapie wolałbym nie rozwijać tematu – mówił w rozmowie z Super Expressem menedżer zawodnika w osobie Marcina Kubackiego.

Według Transfermarkt.de rynkowa wartość piłkarza szacowana jest na 350 tysięcy euro.

Komentarze