Biernat dołączył do Miedzi Legnica

Marcin Biernat
Marcin Biernat fot. B. Hamanowicz / Miedzlegnica.eu

Marcin Biernat został nowym zawodnikiem Miedzi Legnica, poinformował klub z Dolnego Śląska. Środkowy obrońca ostatnie trzy lata spędził w GKS-ie Tychy. Z legnickim klubem związał się 2-letnią umową.

Czytaj dalej…

28-latek jest wychowankiem Podgórza Kraków, z którego trafił do juniorskich zespołów Cracovii. Nie zdołał jednak zadebiutować w elicie, przenosząc się na rundę wiosenną sezonu 2011/2012 do Ruchu Radzionków. Po epizodzie w górnośląskim klubie na kolejne trzy sezony związał się z Puszczą Niepołomice. Następne dwa lata spędził w Chojniczance Chojnice, z której przed startem sezonu 2017/2018 trafił do GKS-u Tychy.

W minionym sezonie w Fortuna 1 Lidze rozegrał 25 meczów, w których zdobył trzy bramki. Do tego dołożył trz spotkania i jedną bramkę w Pucharze Polski.

– Bardzo cenię trenera Skrobacza. Zresztą widziałem wiele meczów GKS-u Jastrzębie, grałem przeciwko nim i zawsze dobrze wyglądali. Wpisuję się w tę samą filozofię, którą posiada trener. Miedź jest klubem z wielkimi aspiracjami, co roku walczącym o najwyższe cele. Jestem bardzo ambitnym zawodnikiem i w każdym sezonie chcę walczyć o sportowy awans – powiedział Biernat po podpisaniu umowy z Miedzią.

Komentarze