Luka Zahovic nowym zawodnikiem Pogoni

Luka Zahovic
Luka Zahovic fot. Pogoń Szczecin

Luka Zahovic został nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin, poinformował klub z Pomorza na swojej stronie internetowej. Reprezentant Słowenii podpisał trzyletnią umowę z Granatowo-bordowymi. Na Twardowskiego trafia na zasadzie transferu definitywnego z NK Maribor. Jest szóstym zawodnikiem, który zasilił Pogoń w letnim okienku transferowym.

Czytaj dalej…

Słoweniec występuje na pozycji napastnika. Urodził się 15 listopada 1995 roku w portugalskim Guimaraes, gdzie w tamtym czasie występował jego ojciec, legenda słoweńskiej piłki – Zlatko.

W swojej seniorskiej karierze Zahovic grał w NK Maribor (196 meczów/81 goli), NK Verzej (9 meczów/3 gole) oraz SC Heerenveen (8 meczów). Pierwsze piłkarskie kroki stawiał natomiast w hiszpańskiej Valencii oraz portugalskiej Benfice.

Nowy nabytek Portowców ma za sobą grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów (1 gol) oraz w reprezentacji Słowenii (3 mecze). Jest pięciokrotnym mistrzem Słowenii, a dwa razy wywalczył miano najlepszego strzelca ligi. Klub ze Słowenii zapewnił też sobie procent od ewentualnego kolejnego transferu napastnika.

– Analizowaliśmy dostępny dla nas rynek, sprawdzaliśmy różne opcje i wybraliśmy Lukę. To dwukrotny król strzelców tamtejszej ligi i zawodnik, który może się jeszcze bardziej rozwinąć – mówi szef pionu sportowego, Dariusz Adamczuk.

– Na ten moment kadra Pogoni Szczecin na sezon 2020/21 jest zamknięta – dodał działacz Pogoni.

Zahovič będzie występował z numerem “10” na koszulce. Treningi z drużyną rozpocznie po powrocie Portowców z kwarantanny.

Komentarze