Luis Mata piłkarzem Pogoni

Piłkarze Pogoni Szczecin
Piłkarze Pogoni Szczecin fot. ASInfo

Luís Carlos Machado Mata podpisał trzyletni kontrakt z Pogonią Szczecin. Lewy defensor przechodzi do ekipy z portowego miasta na zasadzie transferu definitywnego z FC Porto.

Czytaj dalej…

Portugalczyk urodził się 6 lipca 1997 roku. Jest wychowankiem Smoków. W swojej karierze rozegrał 79 spotkań w Liga Pro (drugi poziom rozgrywkowy w Portugalii). Większość tych gier zagrał w barwach FC Porto B, a część na wypożyczeniu w Portimonense SC. Na zasadzie wypożyczenia grał też przez pół roku w hiszpańskim klubie FC Cartagena (trzeci poziom rozgrywkowy w Hiszpanii).

Mata jest byłym juniorskim reprezentantem Portugalii. Otrzymywał powołania do każdego z roczników od U-15 do U-21. Łącznie reprezentował swój kraj w 52 spotkaniach.

– Zdecydowałem się na Pogoń, bo zainteresował mnie projekt, który jest tu realizowany oraz warunki jakie są tworzone – mówi nowy zawodnik Pogoni Szczecin, Luis Mata. – Miałem kilka innych ofert, ale chciałem trafić do takiego klubu, który jest w stanie pomóc mi i ja jestem w stanie pomóc mu. Chciałbym nabierać tu piłkarskiej wartości i osiągać dobre rezultaty – mówi obrońca.

W Pogoni Szczecin zagra z numerem 97. Do zespołu dołączy wraz z rozpoczęciem przygotowań do sezonu 2020/2021.

Komentarze