ŁKS pozyskał rumuńskiego obrońcę

Wojciech Stawowy
Wojciech Stawowy fot. Raków Częstochowa

ŁKS Łódź poinformował w poniedziałek o pozyskaniu nowego obrońcy. Nowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Wojciecha Stawowego został Daniel Celea.

Czytaj dalej…

25-letni zawodnik, który w ostatnim czasie był piłkarzem rumuńskiego OSK Sfantu Gheorghe, podpisał z łódzkim klubem trzyletni kontrakt, który będzie obowiązywał do czerwca 2023 roku.

Celea obserwowany od pół roku

Zawodnik od początku roku był obserwowany przez przedstawicieli ŁKS-u. – Po zimowym zgrupowaniu w Turcji nasza baza scoutingowa rozrosła się o pokaźną liczbę nazwisk i charakterystyk zawodników, których być może w przyszłości będziemy w stanie pozyskać. Daniel jest jednym z nich – powiedział Łukasz Mika, szef scoutingu w ŁKS-ie Łódź, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Zaimponował nam swoją twardą, skuteczną i nieustępliwą grą w obronie oraz w powietrzu, a także umiejętnością crossowego podania. Potwierdził te cechy w rozegranych później spotkaniach najwyższej ligi rumuńskiej i w tamtejszym pucharze, m.in. w obydwu półfinałowych meczach – dodał.

Zespół Wojciecha Stawowego pierwsze spotkanie w Fortuna 1 Lidze w sezonie 2020/21 rozegra już w najbliższy piątek. W wyjazdowym meczu zmierzy się z Odrą Opole.

Komentarze