Łabojko na testach medycznych w Brescii

Serie B
Serie B Serie B

Jakub Łabojko udał się testy medyczne do Brescii Calcio, poinformował Śląsk Wrocław za pośrednictwem swojej strony internetowej. Jeśli przejdzie je pozytywnie, będzie kolejnym polskim piłkarzem, który trafił do tego klubu. W przeszłości szeregi Biancoazzurrich reprezentowali: Marek Koźmiński, Kamil Król, Tomasz Kupisz i Bartosz Salamon.

Czytaj dalej…

Jakub Łabojko to zawodnik, który do teamu z Dolnego Śląska trafił z Rakowa Częstochowa latem 2018 roku. Urodzony w Tarnowskich Górach piłkarz w koszulce Śląska wystąpił łącznie w 59 meczach, w których zdobył trzy bramki.

Wygląda jednak na to, że po dwóch latach spędzonych w ekipie z Wrocławia zawodnik zmieni klub. “Śląsk Wrocław i Brescia Calcio doszły do porozumienia w sprawie transferu definitywnego Jakuba Łabojki. Pomocnika czekają dziś testy medyczne. Jeśli przejdzie je pozytywnie, podpisze kontrakt z włoskim klubem, grającym w Serie B” – brzmi oficjalny komunikat opublikowany na Slaskwroclaw.pl.

Polak następcą Tonaliego?

Jeśli transakcja z udziałem polskiego pomocnika zostanie sfinalizowana zgodnie z planem, to rywalami Łabojki w ekipie z Lombardii do gry w wyjściowym składzie będą Daniele Dessena oraz Birkir Bjarnason.

Dodajmy, że Brescia to drużyna, która opuściła szeregi Serie A po sezonie 2019/2020. Ostatnio tę drużynę pożegnał Sandro Tonali, decydują się na grę w AC Milanie. Możliwe zatem, że 22-latek miałby wypełnić w ekipie z Lombardii lukę po reprezentancie Włoch.

Komentarze