Serie B
Serie B Serie B

Łabojko na testach medycznych w Brescii

Jakub Łabojko udał się testy medyczne do Brescii Calcio, poinformował Śląsk Wrocław za pośrednictwem swojej strony internetowej. Jeśli przejdzie je pozytywnie, będzie kolejnym polskim piłkarzem, który trafił do tego klubu. W przeszłości szeregi Biancoazzurrich reprezentowali: Marek Koźmiński, Kamil Król, Tomasz Kupisz i Bartosz Salamon.

Czytaj dalej…

Jakub Łabojko to zawodnik, który do teamu z Dolnego Śląska trafił z Rakowa Częstochowa latem 2018 roku. Urodzony w Tarnowskich Górach piłkarz w koszulce Śląska wystąpił łącznie w 59 meczach, w których zdobył trzy bramki.

Wygląda jednak na to, że po dwóch latach spędzonych w ekipie z Wrocławia zawodnik zmieni klub. “Śląsk Wrocław i Brescia Calcio doszły do porozumienia w sprawie transferu definitywnego Jakuba Łabojki. Pomocnika czekają dziś testy medyczne. Jeśli przejdzie je pozytywnie, podpisze kontrakt z włoskim klubem, grającym w Serie B” – brzmi oficjalny komunikat opublikowany na Slaskwroclaw.pl.

Polak następcą Tonaliego?

Jeśli transakcja z udziałem polskiego pomocnika zostanie sfinalizowana zgodnie z planem, to rywalami Łabojki w ekipie z Lombardii do gry w wyjściowym składzie będą Daniele Dessena oraz Birkir Bjarnason.

Dodajmy, że Brescia to drużyna, która opuściła szeregi Serie A po sezonie 2019/2020. Ostatnio tę drużynę pożegnał Sandro Tonali, decydują się na grę w AC Milanie. Możliwe zatem, że 22-latek miałby wypełnić w ekipie z Lombardii lukę po reprezentancie Włoch.

Komentarze