Kocsic nowym zawodnikiem Podbeskidzia

Gergo Kocsic
Gergo Kocsic fot. Jakub Ziemianin / TS Podbeskidzie

Gergo Kocsic został nowym zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała. 26-latek z klubem spod Klimczoka związał się kontraktem na dwa lata.

Czytaj dalej…

Kocsis zaczynał grę w piłkę w juniorskich drużynach z Węgier, po czym wyjechał do Niemiec. Kilka lat spędził w młodzieżowych zespołach VfB Stuttgart i FC Augsburg. Później grał m.in. w DAC Dunajska Streda, MFK Karvina, a ostatnio występował w barwach węgierskiego Zalaegerszeg TE.

Znajomy Martina Polacka

Kocsic ma na swoim koncie 55 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej na Węgrzech. W poprzednim sezonie, zagrał w 26 meczach swojego zespołu (na możliwych 33), w których zaliczył trzy asysty. Węgier ma nadzieję na poprawę swoim statystyk w ekipie beniaminka polskiej ekstraklasy.

– Jestem uniwersalnym zawodnikiem, mogę grać i w środku pola, i w obronie W ostatnim sezonie, z powodu dużej liczby kontuzjowanych zawodników w kadrze musiałem grać na różnych pozycjach, najczęściej jako prawy, lewy i środkowy obrońca. Jestem typem kogoś, kto może dużo biegać, więc cały czas staram się prowadzić grę. Lubię wślizgiem zdobywać piłki, a potem wyprowadzać atak i zagrywać w odpowiednie miejsce. Ten styl gry daje dużo drużynie, ale chciałbym powiększyć swój dorobek asyst i zdobytych bramek. Chciałbym mieć większy udział w ofensywnych aspektach gry – mówił zawodnik cytowany przez oficjalną stronę Podbeskidzia.

Kocsic: Czułem, że klub naprawdę mnie potrzebuje

– Mam bardzo dobre przeczucia co do tego transferu i wszelkich negocjacji. Czułem, że klub naprawdę mnie potrzebuje i chciałbym osiągać kolejne cele razem z drużyną, jej liderami i sztabem szkoleniowym. Moje wrażenia z meczów są bardzo dobre i bardzo pozytywne, również jeśli chodzi o organizację klubu. Uważam, że zespół ma agresywną mentalność, która bardzo mi odpowiada – dodał Kocsic.

Komentarze