Julio Rodríguez nowym zawodnikiem Wisły Płock

Oscar Rodriguez
Oscar Rodriguez fot. Szymon Łabiński / Wisła Płock S.A.

Julio César Rodriguez Lopez, znany również jako Julio Rodríguez, został nowym piłkarzem Wisły Płock. Hiszpan podpisał z z klubem z Mazowsza kontrakt do 30 czerwca 2021 roku, ale w umowie zawarto także opcję przedłużenia współpracy o kolejne dwa lata.

Czytaj dalej…

Rodríguez to zawodnik urodzony 7 grudnia 1995 roku w Mieres. 24-latek ostatnio występował w bułgarskim Tsarsko Selo Sofia, w którym zanotował cztery występy w efbet Liga. Wcześniej hiszpański środkowy obrońca reprezentował barwy rumuńskiego FC Voluntari i chorwackiego NK Istra 1961 z Chorwacji. Dodatkowo grał również dla Recreativo Huelva i Sportingu Gijón, w którym rozpoczął seniorską karierę.

W sezonie 2016/2017 przebywał jeszcze na wypożyczeniu w angielskim Barnsley, ale nie doczekał się tam debiutu w pierwszej drużynie. Nowy nabytek Nafciarzy ma na swoim koncie ma grę nie tylko w najwyższych ligach w Bułgarii, Rumunii czy też Chorwacji, ale także 93 występy na trzecim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii.

Rodriguez kilka razy zagrał w młodzieżowych kadrach swojego kraju (U-18 i U-19), a w 2013 roku z kadrą do lat 19 wziął udział w Mistrzostwach Europy na Litwie.

Komentarze