Były piłkarz Liverpoolu nie wzmocni Jagiellonii

Jon Flanagan
Jon Flanagan PressFocus

Jeden z najciekawiej zapowiadających się podczas zimowego okna transfer do PKO Ekstraklasy nie dojdzie do skutku. Były zawodnik między innymi Liverpoolu Joe Flanagan nie zostanie piłkarzem Jagiellonii Białystok. Jak poinformował dziennikarz portalu meczyki.pl Tomasz Włodarczyk na przeszkodzie stanęły badania medyczne.

Przenosiny bocznego obrońcy do Jagiellonii zapowiadane były od kilkunastu dni. Obie strony doszły do porozumienia w sprawie warunków, ale przed podpisaniem kontraktu piłkarz musiał poddać się tradycyjnym testom medycznym. Po otrzymaniu wyników Jagiellonia Białystok zrezygnowała z pozyskania piłkarza.

28-letni obecnie Flanagan jest wychowankiem Liverpoolu i to właśnie z występów w zespole z Anfield Road jest znany szerszej publiczności. W pierwszej drużynie The Reds w trakcie swojej dotychczasowej kariery zdołał rozegrać łącznie 51 spotkań, zdobywając jednego gola. Przed definitywnym rozstaniem z Liverpoolem występował także na wypożyczeniach w Burnley i Boltonie Wanderers.

Liverpool ostatecznie pożegnał latem 2018 roku przenosząc się na zasadzie wolnego transferu do Glasgow Rangers. W Szkocji spędził dwa lata, rozgrywając łącznie 39 meczów w zespole z Ibrox Stadium. Po zakończeniu sezonu 2019/20 odszedł z klubu i przez kilka miesięcy pozostawał bez zatrudnienia. Na początku listopada ubiegłego roku podpisał kontrakt z belgijskim RSC Charleroi, ale nie rozegrał w nim ani jednego meczu. Belgowie są gotowi do rozwiązania z nim kontraktu, co też umożliwiło rozmowy zawodnika z Jagiellonią. Flanagan w Białymstoku jednak nie zagra i musi kontynuować poszukiwania nowego pracodawcy.

Komentarze