Joel Valencia ponownie w Ekstraklasie!

Joel Valencia
Joel Valencia fot. Janusz Partyka/legia.com

Joel Valencia do końca sezonu 2020/21 będzie bronił barw Legii Warszawa. Mistrzowie Polski poinformowali w środę o pozyskaniu 25-letniego pomocnika, który do stolicy przenosi się na zasadzie rocznego wypożyczenia z angielskiego Brentfordu.

Czytaj dalej…

Valencia polskim kibicom jest znany przede wszystkim z występów w zespole Piasta Gliwice, z którym w sezonie 2018/19 sięgnął po mistrzowski tytuł. Ekwadorczyk został wówczas uznany najlepszym zawodnikiem polskiej Ekstraklasy. Teraz ponownie będzie miał okazję zaprezentować się na jej boiskach.

Pomocnik do Legii przychodzi z dwoma celami, którymi są zdobycie mistrzostwa Polski oraz awans do fazy pucharowej Ligi Europy.

– Legia to największy klub w Polsce, wszystko wygląda tu bardzo dobrze. Stadion i kibice robią niesamowite wrażenie. Byłem tutaj, ale nie mogłem zagrać, dlatego mam nadzieję poczuć wspaniałą atmosferę. Oczekuję, że ponownie zostanę mistrzem Polski. Wiem, że drużyna gra o fazę grupową Ligę Europy UEFA, chciałbym zajść w tych rozgrywkach jak najdalej – powiedział Joel Valencia, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Dwa sezony w Ekstraklasie

Valencia na polskie boiska trafił w lipcu 2017 roku ze słoweńskiego FC Koper. W barwach Piasta rozegrał 59 spotkań w Ekstraklasie, zdobywając dziewięć bramek i notując sześć asyst.

Swoimi dobrymi występami zwrócił na siebie uwagę angielskiego Brentfordu, który latem ubiegłego roku wyłożył za niego 2 miliony euro. W poprzednim sezonie Valencia rozegrał 20 spotkań, zdobywając jednego gola na boiskach zaplecza angielskiej ekstraklasy.

Komentarze