Jan Grzesik zamienił ŁKS na Wartę

PKO Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Jan Grzesik w sezonie 2020/21 będzie występował w zespole Warty Poznań. Beniaminek PKO Ekstraklasy zdecydował się na wykupienie 25-letniego obrońcy z ŁKS-u Łódź – potwierdził pierwszoligowiec na oficjalnej stronie internetowej.

Czytaj dalej…

Tym samym Grzesik będzie mógł kontynuować karierę w najwyższej klasie rozgrywkowej. W poprzednim sezonie, w barwach spadkowicza z Łodzi, rozegrał 30 meczów na boiskach PKO Ekstraklasy, zdobywając w nich jednego gola.

Przed przenosinami do ŁKS-u, do którego trafił latem 2018 roku, występował między innymi w młodzieżowych zespołach Legii Warszawa, Zagłębiu Sosnowiec, Pogoni Siedlce czy Siarce Tarnobrzeg.

Warta chce walczyć o utrzymanie

Warta przed rozpoczęciem sezonu uznawana była za głównego kandydata do pożegnania się z Ekstraklasą po sezonie 2020/21. Władze klubu ze stolicy Wielkopolski mocno pracowały w ostatnich tygodniach, aby wzmocnić swój zespół. Do drużyny, obok Grzesika, dołączyli Daniel Bielica, Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik, Michał Kopczyński, Mateusz Kuzimski, Sebastian Olszewski, Mateusz Spychała i Kajetan Szmyt.

Rywalizację w PKO Ekstraklasie w sezonie 2020/21 Warta rozpoczęła od porażki. W meczu rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim uległa 0:1 Lechii Gdańsk.

Komentarze