Jakub Żubrowski wzmocnił Zagłębie

Jakub Żubrowski podpisuje kontrakt z Zagłębiem
Jakub Żubrowski podpisuje kontrakt z Zagłębiem fot. Zagłębie Lubin

Jakub Żubrowski został w środę nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin. 28-letni pomocnik przeniósł się do drużyny Miedziowych na zasadzie wolnego transferu z Korony Kielce.

Czytaj dalej…

Piłkarz związał się z Zagłębiem trzyletnim kontraktem, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku.

Prezes Zagłębia: Rozmawialiśmy ponad pół roku

– Cieszymy się, że Kuba trafił do naszej drużyny. Rozmowy na temat jego osoby trwały ponad pół roku i jesteśmy zadowoleni, że wszystko dotarło do szczęśliwego końca. Cenimy Kubę za pracę jaką wykonuje w odbiorze piłki, a także przy jej wyprowadzaniu w akcjach ofensywnych. Dodatkowo jest to uniwersalny zawodnik, który może zagrać właściwie na każdej pozycji w środku pola. Jestem pewny, że jego jakość podwyższy rywalizację w zespole i „siłę szatni”. Życzę mu wszystkiego dobrego – powiedział prezes lubińskiego klubu Artur Jankowski.

Ponad sto występów w Ekstraklasie

Żubrowski jest wychowankiem Korony Kielce, gdzie do 2012 roku występował w zespole Młodej Ekstraklasy. Później środkowy pomocnik został zawodnikiem trzecioligowej wówczas Stali Mielec. Już w pierwszym sezonie wraz z zespołem wywalczył awans do II ligi. Po trzech latach spędzonych na trzecim poziomie rozgrywkowym, mielczanie awansowali na zaplecze Ekstraklasy w czym dużą zasługę miał właśnie Żubrowski, który łącznie na poziomie II ligi rozegrał 78 spotkań, zdobył 4 gole i zanotował jedną asystę.

Po awansie do pierwszej ligi Jakub rozegrał tylko jedną rundę dla Stali, po czym wrócił do zespołu, w którym zaczynał swoją piłkarską karierę. 10 stycznia 2017 roku ponownie został zawodnikiem Korony Kielce. Niemal z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem „Złocisto-Krwistych” i oprócz debiutu z Górnikiem Łęczna wszystkie pozostałe mecze rozegrał od pierwszej do ostatniej minuty. Wyjątkiem było tylko spotkanie z Termaliką Nieciecza, kiedy to Żubrowski pauzował z powodu czwartej żółtej kartki w sezonie. Podsumowując wszystkie występy w pierwszej drużynie Korony, 28-letni pomocnik zgromadził ich 106, w których strzelił 2 bramki i zaliczył 5 asyst. Na boiskach Ekstraklasy wystąpił w 101 spotkaniach.

Komentarze