Jagiellonia ogłosiła wzmocnienie w ataku

Piłkarze Jagiellonii Białystok
Piłkarze Jagiellonii Białystok fot. PressFocus

Marc Gual zasilił szeregi Jagiellonii Białystok, poinformował przedstawiciel PKO Ekstraklasy w oficjalnym komunikacie prasowym. Hiszpan dołączył do ekipy z Białegostoku na zasadzie wypożyczenia.

  • Jagiellonia Białystok skorzystała z furtki związanej z pozyskaniem piłkarzy z ligi ukraińskiej
  • Szeregi Żółto-czerwonych wzmocnił na kilka miesięcy Marc Gual
  • 26-latek w przeszłości był w takich klubach jak Espanyol, czy Sevilla

Jagiellonia z nowym napastnikiem

Jagiellonia Białystok aktualnie legitymuje się dorobkiem 30 punktów na koncie. Tym samym na osiem kolejek przed końcem sezonu podopieczni Piotra Nowaka mają sześć oczek przewagi nad strefą spadkową. Pomóc w zachowaniu ligowego bytu w najbliższych miesiącach przez Jagiellonię będzie miał Marc Gual

Nowy nabytek Żółto-czerwonych wzmocnił ofensywę Jagi. Siłą rzeczy może być rywalem do gry Filipa Piszczka, czy Bartosza Bidy. Gual trafił do teamu z Białegostoku na półroczne wypożyczenie.

Marc jest zawodnikiem ofensywnym. Charakterystyką przypomina Jesusa Imaza. Wierzę, że ten zawodnik wzmocni naszą siłę rażenia i pomoże Jagiellonii utrzymać się w lidze – rzekł dyrektor sportowy Jagiellonii – Łukasz Masłowski.

Jestem przekonany, że zyskaliśmy wartościowego zawodnika. Doskonale zdajemy sobie sprawę z naszej sytuacji w tabeli. Walczymy o utrzymanie i chcemy jak najszybciej je sobie zapewnić – uzupełnił przedstawiciel Jagi.

Gual w swoim piłkarskim CV ma między innymi takie kluby jak Espanyol, czy Sevilla. Ostatnio był natomiast zawodnikiem Dnipro, do którego trafił w styczniu tego roku z Alcorcon, występującego na zaplecza La Liga. W tej kampanii zawodnik rozegrał łącznie 14 meczów, notując w nich jednego gola.

Czytaj więcej: Ekstraklasa: ciekawie w Radomiu i Zabrzu, nudy w Krakowie – podsumowanie 26. kolejki

Komentarze