Jagiellonia wzmocniła się w defensywie

Godfrey Bitok Stephen
Godfrey Bitok Stephen fot. Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok w oficjalnym komunikacie prasowym poinformowała, że nowym zawodnikiem klubu został Godfrey Bitok Stephen. 20-latek wzmocnił jednocześnie rywalizację w defensywie drużyny Bogdana Zająca. Zawodnik związał się umową na cztery lata z Żółto-czerwonymi.

Jagiellonia Białystok pozyskała piłkarza z białoruskiego Isłaczu Mińskij Rajon. Kontrakt Godfreya Bitoka Stephena obowiązywać będzie do końca grudnia 2024 roku. Młody piłkarz może grać na lewej obronie lub na środku defensywy, dlatego szkoleniowiec Żółto-czerwonych zyskał dodatkowe możliwości w obronie.

– Słyszałem dużo dobrego o Jagiellonii. To klub na wysokim poziomie z dużymi ambicjami. Mam tylko jeden cel, chcę się rozwijać, z dnia na dzień – mówił nowy nabytek Jagi tuż po podpisaniu umowy z klubem.

Nigeryjczyk reprezentantem kraju U-23

W trakcie trwającego sezonu Bitok miał okazję zagrać w dwóch meczach w ramach Pucharu Białorusi, w których zdobył jedną bramkę. 20-latek zaliczył też trzy występy w młodzieżowej reprezentacji Nigerii. Wydaje się zatem, że może być to cenne wzmocnienie ekipy z Białegostoku.

Na dzisiaj sytuacja wygląda tak, że Bitok o miejsce w składzie rywalizować będzie przede wszystkim z Bodvarem Bodvarssonem, czy Bartłomiejem Wdowikiem. Gdyby jednak piłkarz miał grać na środku obrony, to walczyłby o skład z Bogdanem Tiru, Ivanem Runje, czy Błażejem Augsutynem.

Nigeryjczyk jest szóstym nowym piłkarzem Jagiellonii w tym roku. Wcześniej szeregi białostoczan zasilili: Bojan Nastic, Miroslav Mazur, Bartosz Kwiecień, Kamil Wojtkowski, Jakub Lutostanski i Miłosz Matysik. Godne uwagi jest to, że dwaj ostatni dołączyli do Jagi z drugiej drużyny.

Jagiellonia aktualnie plasuje się na siódmej pozycji w tabeli PKO Ekstraklasy. Drużyna z Białegostoku legitymuje się bilansem 23 punktów. Do lidera rozgrywek Pogoni Szczecin białostoczanie tracą osiem oczek. W związku z tym wciąż w zasięgu Jagiellonii jest gra o najwyższe cele. Tym bardziej że ostatnio nie imponują formą ekipy znajdujące się w pierwszej trójce w ligowej klasyfikacji.

W najbliższą niedzielę Jagiellonia na wyjeździe zagra z Wisłą Kraków. Spotkanie ma się zacząć o godzinie 17:30. Z pewnością białostoczanie przystąpią do tego starcia z chęcią odniesienia zwycięstwa. W poprzedniej kolejce Jaga wygrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk, wygrywając 2:0.

Komentarze