Raków pozyskał 16-letni talent z Kielc

Iwo Kaczmarski
Iwo Kaczmarski PressFocus

Raków Częstochowa poinformował w poniedziałek o sfinalizowaniu transferu utalentowanego pomocnika Korony Kielce Iwo Kaczmarskiego. Zaledwie 16-letni zawodnik podpisał z Rakowem kontrakt, który będzie obowiązywał do 31 grudnia 2023 roku.

Urodzony 16 kwietnia 2004 roku zawodnik jest wychowankiem Korony Kielce. W poprzednim sezonie zadebiutował w jej barwach na boiskach PKO Ekstraklasy. Wybiegając na murawę podczas przegranego 0:3 meczu z Lechem Poznań miał 16 lat i 1 miesiąc. Łącznie wystąpił do tej pory w czterech meczach najwyższej klasy rozgrywkowej, zdobywając jednego gola.

W sezonie 2020/21 był podstawowym zawodnikiem pierwszoligowej Korony. W rundzie jesiennej Fortuna 1 Ligi wystąpił łącznie w 15 spotkaniach, aż 13 z nich rozpoczynając w wyjściowej jedenastce. Teraz otrzymał szansę powrotu do Ekstraklasy.

Bardzo cieszymy się z pozyskania Iwo Kaczmarskiego do naszego zespołu. Jest młodym, perspektywicznym zawodnikiem i jego transfer wpisuje się w filozofię Rakowa. Mimo młodego wieku Iwo grał już w seniorach w I lidze, ma też już za sobą debiut w PKO Ekstraklasie. Mamy nadzieję, że w naszym klubie rozwinie się jeszcze bardziej i pokaże pełnię swoich umiejętności – powiedział dyrektor sportowy Czerwono-Niebieskich Paweł Tomczyk, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Komentarze