Hyjek nowym zawodnikiem Piasta Gliwice

Piłkarze Piasta Gliwice
Piłkarze Piasta Gliwice fot. www.piast-gliwice.eu

Nowym zawodnikiem Piasta został Javier Ajenjo Hyjek. 19-letni pomocnik podpisał kontrakt, który związał go z Niebiesko-czerwonymi do 30 czerwca 2023 roku. Ostatnim klubem młodzieżowego reprezentanta Polski było Atletico Madryt.

Czytaj dalej…

Urodzony w Madrycie zawodnik to młodzieżowy reprezentant Polski. W szeregach gliwiczan mający na swoim koncie siedem występów w Lidze Młodzieżowej UEFA zawodnik ma wzmocnić rywalizację w środku pola.

– Od początku Piast był konkretny i obdarzył mnie zaufaniem. Wiem, że tutaj mogę zrobić postęp jako piłkarz. To główne argumenty, które przekonały mnie do Piasta – powiedział Hyjek po podpisaniu kontraktu.

– W tamtym sezonie Piast zdobył mistrzostwo Polski, a sam klub cały czas się rozwija. Dlatego też jestem szczęśliwy, że tutaj trafiłem – dodał nowy zawodnik Niebiesko-czerwonych.

Hyjek jest wychowankiem Atletico Madryt, gdzie przeszedł przez wszystkie szczeble klubowej akademii. 19-latek wielokrotnie trenował w pierwszym zespole, ale nie zadebiutował w drużynie prowadzonej przez Diego Simeone.

– Wiem, że będzie to inne życie niż w Madrycie, ale jestem już przyzwyczajony do podróży i do tego kraju. Przychodzę do Piasta jednak po to, aby przede wszystkim grać w piłkę. Wiem, że mam tutaj odpowiednie warunki do rozwoju i będzie mi tu dobrze – przyznał 19-letni pomocnik.

Komentarze