Gumny zmienia klub. Polak trafi do Bundesligi!

Piłkarze Lecha Poznań
Piłkarze Lecha Poznań fot. Przemysław Szyszka / LechPoznan.pl

Robert Gumny według doniesień Głosu Wielkopolskiego wkrótce rozstanie się z Lechem Poznań. Zawodnik ma dołączyć do jednego z klubów Bundesligi, donosi dziennikarz Dawid Dobrasz.

Czytaj dalej…

Lech Poznań na transferze z udziałem polskiego piłkarza ma zarobić mniej więcej trzy miliony euro. Transakcja ma zostać sfinalizowana w ciągu najbliższych kilku godzin, a urodzony w Poznaniu zawodnik ma trafić do FC Augsburga, czyli ekipy, która ostatni sezon niemieckiej ekstraklasy zakończyła tuż nad strefą spadkową.

Początek przygody z silną ligą

Gumny jest już po testach medycznych, a najpóźniej w czwartek zawodnik ma zostać oficjalnie piłkarzem klubu z Bundesligi. Warto zaznaczyć, że Gumny będzie drugim polskim zawodnikiem, który tego lata dołączy do Augsburga. Wcześniej umowę z tym klubem parafował bramkarz Rafał Gikiewicz.

Jakie szanse na grę w szeregach outsidera z Bundesligi ma polski piłkarz? W tej kwestii na łamach Twittera głos zabrał ekspert od Bundesligi w Eleven Sports w osobie Tomasza Urbana. – Nominalny pierwszy prawy obrońca, czyli Framberger, to przeciętniak (piłkarsko Gumny jest zdecydowanie lepszy) i często łapie kontuzje. Dobry ruch jak na początek przygody z silną ligą – stwierdził dziennikarz.

Komentarze