Górnik pozyskał reprezentanta Grecji!

Górnik Zabrze
Górnik Zabrze fot. Dariusz Hermiersz / Gornikzabrze.pl

Górnik Zabrze wzmocnił w środę prawą stronę swojego zespołu. Zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Marcina Brosza został reprezentant Grecji, Giannis Masouras – poinformowała oficjalna strona klubu. 24-letni piłkarz dołączył do Górnika na zasadzie rocznego wypożyczenia z Olympiakosu Pireus.

Czytaj dalej…

Płatek: Masouras pasuje do stylu Górnika

Masouras jest nominalnym prawym obrońcą, ale z powodzeniem może grać również na skrzydle. – Masouras to piłkarz, który świetnie pasuje do naszego obecnego stylu. Jest bardzo szybkim zawodnikiem, który lubi grę do przodu. Jest on nam znany, sam kilkukrotnie widziałem go w akcji i jestem przekonany, że będzie dla Górnika sporym wzmocnieniem – powiedział dla oficjalnej strony zabrzańskiego klubu, Artur Płatek, odpowiadający w Górniku za transfery.

Grek w zespole Olympiakosu występował przez ostatnie półtora roku. Wcześniej przez pięć lat reprezentował barwy Panioniosu Ateny. Na swoim koncie ma 165 występów w greckiej ekstraklasie, w których zdobył 30 bramek i dołożył do tego cztery asysty.

Masouras jest także aktualnym reprezentantem Grecji. W drużynie narodowej wystąpił do tej pory 11 razy, zdobywając jednego gola.

Komentarze