Górnik pozyskał 18-letniego pomocnika

Górnik Zabrze
Górnik Zabrze fot. Dariusz Hermiersz / Gornikzabrze.pl

Norbert Wojtuszek został w czwartek nowym zawodnikiem Górnika Zabrze. 18-letni pomocnik dołączył do drużyny Marcina Brosza na zasadzie definitywnego transferu z Pogoni Siedlce.

Czytaj dalej…

Wojtuszek podpisał z Górnikiem trzyletni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku. W umowie znalazła się również opcja przedłużenia jej o kolejne dwa lata.

Utalentowany pomocnik ma na swoim koncie występy w młodzieżowych drużynach Krakusa Nowa Huta, Progresu Kraków i Cracovii. Poprzedni sezon spędził w drugoligowej Pogoni Siedlce, w barwach której rozegrał 14 spotkań.

Górnik dobrym miejscem na rozwój

– Norbert jest piłkarzem o bardzo dużym potencjale i po cichu liczymy, że kibice dosyć szybko przekonają się o jego możliwościach. Obserwowaliśmy go uważnie i mocno zabiegaliśmy o to, by trafił do Zabrza – powiedział prezes Górnika, Dariusz Czernik, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Cechuje go dobre przygotowanie motoryczne, wytrzymałość, ale również inteligencja w grze. Teraz czas na ciężką pracę i walkę o miejsce w składzie. Jego transfer cieszy tym bardziej, że klubów zainteresowanych jego usługami było zdecydowanie więcej. Ostatnie lata pokazały jednak, że Zabrze to bardzo dobre miejsce dla młodych utalentowanych piłkarzy, którzy nie boją się ciężkiej pracy. Wierzę, że przykład Wojtuszka również to potwierdzi – dodał.

Komentarze