Gol opuścił Cracovię. Pasy pozyskały Marqueza

Piłkarze Cracovii
Piłkarze Cracovii fot. Grzegorz Wajda

Do kolejnych zmian kadrowych doszło w zespole Cracovii. Z drużyną Pasów pożegnał się doświadczony Janusz Gol, natomiast nowym jej zawodnikiem został Ivan Marquez.

Czytaj dalej…

Cracovia żegna kapitana

34-letni Janusz Gol był piłkarzem Cracovii od sierpnia 2018 roku, kiedy trafił do niej po powrocie z Rosji, gdzie występował w Amkarze Perm. Były reprezentant Polski przez długi czas był ważnym postacią zespołu kierowanego przez Michała Probierza, w którym występował nawet z opaską kapitana.

Ostatnie spotkanie rozegrał jednak na początku czerwca, a następnie nie był brany pod uwagę przy ustalaniu składu. Powodem był brak zgody z jego strony na obniżenie wynagrodzenia z powodu pandemii koronawirusa. W czwartek klub poinformował o rozwiązaniu za porozumieniem strony umowy z piłkarzem. W Cracovii Gol rozegrał łącznie 62 mecze, zdobywając jednego gola.

Hiszpańskie wzmocnienie defensywy Cracovii

W środę nowym zawodnikiem Cracovii został hiszpański obrońca Ivan Marquez, który do Pasów trafił na zasadzie wolnego transferu. 26-latek ma już doświadczenie z występów na boiskach polskiej Ekstraklasy, bowiem przez ostatnie dwa sezony bronił barw Korony Kielce. Łącznie rozegrał 48 spotkań.

Teraz Hiszpan będzie kontynuował karierę w Cracovii, z którą związał się dwuletnią umową.

Komentarze