Talent z Korony wzmacnia Raków

Piłkarze Rakowa Częstochowa
Piłkarze Rakowa Częstochowa fot. Dariusz Hermiersz / Gornikzabrze.pl

Daniel Szelągowski został w środę nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa. Utalentowany napastnik, który ostatnio występował w Koronie Kielce, podpisał z klubem PKO Ekstraklasy pięcioletni kontrakt. Umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2025 roku.

Czytaj dalej…

Szelągowski jest wychowankiem Korony Kielce, w której szansę debiutu na boiskach PKO Ekstraklasy otrzymał w maju ubiegłego roku. Wystąpił wówczas w przegranym 0:3 meczu ostatniej kolejki sezonu 2019/20 z Górnikiem Zabrze.

W ostatnim sezonie do swojego ekstraklasowego bilansu dołożył pięć kolejnych występów, w których dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Teraz swój dorobek będzie starał się powiększyć w barwach Rakowa Częstochowa.

Raków wierzy w potencjał Szelągowskiego

Zadowolenia ze sprowadzenia 18-letniego zawodnika nie kryje dyrektor sportowy klubu z Częstochowy, Paweł Tomczyk. Jednocześnie przyznał, że negocjacje w sprawie transferu nie były łatwe.

– Daniel Szelągowski pokazał się z bardzo dobrej strony w końcówce poprzedniego sezonu Ekstraklasy, czym zwrócił naszą uwagę. Daniel posiada wszelkie predyspozycje do tego, by stać się kluczowym piłkarzem Rakowa na pozycji numer dziesięć. Dość długo staraliśmy się o to, by dołączył do naszej drużyny. Ogromną cierpliwością i determinacją wykazał się prezes Wojciech Cygan, który potrafił znaleźć porozumienie z władzami kieleckiego klubu – powiedział Paweł Tomczyk, cytowany przez oficjalną stronę Rakowa.

Komentarze