Chorwacki obrońca wzmocnił Zagłębie

Lorenco Simic
Lorenco Simic fot. Zagłębie Lubin

Od nowego sezonu barwy Zagłębia będzie reprezentować środkowy obrońca, Lorenco Simić. 24-letni Chorwat związał się z Miedziowymi dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia na kolejny rok.

Czytaj dalej…

Lorenco Simić swoją piłkarską karierę rozpoczął w chorwackim klubie Hajduk Split. W 2015 roku na zasadzie wypożyczenia trafił do ukraińskiego zespołu Gowerła Użgorod. Po trzech miesiącach powrócił do Hajduka, w którym został włączony do kadry pierwszej drużyny. Łącznie dla 8-krotnego mistrza Chorwacji wystąpił w 27 spotkaniach, a także strzelił jedną bramkę i raz asystował.

W styczniu 2017 roku, defensor został pozyskany przez Sampdorię, która kilkukrotnie wypożyczała zawodnika. Najpierw trafił do Empoli, w którym zagrał w 15 pojedynkach i strzelił trzy gole, a następnie zasilił zespół SPAL. W barwach Biało-Niebieskich wystąpił w 14 spotkaniach oraz zdobył jedną bramkę. Obrońca zyskał cenne doświadczenie na boiskach Serie A oraz Serie B, jednak Sampdoria postanowiła ponownie wypożyczyć gracza. W 2019 roku Simić wzmocnił HNK Rijeka, natomiast w lutym obecnego roku stoper występował w koszulce DAC Dunajska Streda.

Chorwacki piłkarz ma na koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju. W zespole do lat 19 rozegrał cztery spotkania, a jako zawodnik kadry U-21 sześciokrotnie wybiegł na boisko oraz strzelił jednego gola.

Komentarze