Były reprezentant Finlandii w Warcie Poznań

Robert Ivanov
Robert Ivanov fot. Warta Poznań

Warta Poznań poinformowała we wtorek o sfinalizowaniu kolejnego transferu. Do beniaminka PKO Ekstraklasy dołączył Robert Ivanov. Były reprezentant Finlandii podpisał z Wartą dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejnych 12 miesięcy. Do kluby ze stolicy Wielkopolski przeniósł się na zasadzie definitywnego transferu z Honka Espoo

Czytaj dalej…

Były reprezentant Finlandii, obrońca Robert Ivanov podpisał kontrakt z Wartą Poznań do końca sezonu 2021/22 z opcją przedłużenia o kolejny rok. Blisko 26-letni piłkarz przeszedł z klubu Honka Espoo na zasadzie transferu definitywnego i jest pierwszym Finem w historii „Zielonych”.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu Robert Ivanov grał dla FC Honka przeciwko AGF Aarhus w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej. Po tym meczu opuścił klub, w którym występował przez ostatnie 3,5 roku, i przyjechał do Polski. Po pomyślnym przejściu testów medycznych podpisał z Wartą Poznań 2-letni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

– Bardzo cieszymy się z faktu, iż Robert zdecydował się na transfer do Warty Poznań. Nad tym ruchem pracowaliśmy już od kilku miesięcy, a rozmowy przyspieszyły po naszym awansie do Ekstraklasy i spotkaniu z Robertem oraz przedstawicielami klubu FC Honka w Helsinkach – mówi dyrektor sportowy Zielonych, Robert Graf i dodaje: – Robert to wysoki środkowy obrońca, który ma wzmocnić rywalizację na tej pozycji w Warcie. Nasz nowy zawodnik pochodzi ze sportowej rodziny. Jego mama była reprezentantką Związku Radzieckiego w piłce ręcznej, a brat grał w koszykówkę w drużynie uniwersyteckiej w USA.

Ekstraklasa z dobrą opinią

– Szybko przekonałem się, że dyrektor sportowy Warty Poznań jest bardzo aktywny w kwestii transferu. Początkowo poprzez moich agentów, którzy przekazali mi, że klubowi zależy na sprowadzeniu mnie. Bardzo się ucieszyłem, bo Ekstraklasa ma dobrą opinię w Finlandii i gra tutaj jest dla nas dobrą opcją. Po spotkaniu z Robertem Grafem w Helsinkach i naszej dłuższej rozmowie byłem przekonany o tym, że chcę przyjść do Warty. Zacząłem interesować się klubem, śledzić informacje, wyniki i bardzo się cieszę, że jestem już w Poznaniu – mówi Robert Ivanov. – Wiem, że Warta to dwukrotny mistrz Polski z lat 1929 i 1947 i że właśnie wróciła do Ekstraklasy po 25 latach. Podoba mi się to, że jestem w klubie, który ma bogatą historię.

– Chcę dać drużynie to, co mam najlepszego. Pomóc jej utrzymaniu się w Ekstraklasie. Zrobię też wszystko, żebyśmy grali fajną piłkę, która będzie cieszyła kibiców – podkreśla Fin i dodaje: – Wierzę też w to, że dobra gra w polskiej lidze pomoże mi wrócić do reprezentacji Finlandii. Teraz aż tak bardzo się na tym nie skupiam, ale mam nadzieję, że już wkrótce swoimi występami w barwach Warty i dobrymi wynikami drużyny zapracuję na kolejne powołanie.

Osiem transferów Warty

Sprowadzenie Roberta Ivanova to już ósmy transfer beniaminka PKO Ekstraklasy tego lata. W ostatnim miesiącu do Warty Poznań dołączyli: bramkarz Daniel Bielica, obrońcy Jan Grzesik i Mateusz Spychała, pomocnicy Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik i Michał Kopczyński oraz napastnik Mateusz Kuzimski.

Komentarze