Były piłkarz Man City w Wiśle! Oficjalnie!

Piłkarze Wisły Kraków
Piłkarze Wisły Kraków fot. Radosław Bełżek

Yaw Yeboah został we wtorek nowym zawodnikiem Wisły Kraków. Pochodzący z Ghany skrzydłowy podpisał z Białą Gwiazdą umowę do czerwca 2023 roku. Wcześniej pomyślnie przeszedł badania medyczne.

Czytaj dalej…

Yeboah pierwsze kroki w piłce stawiał w akademii Right to Dream w Ghanie, z której w 2014 roku, w wieku 17 lat, trafił do szkółki Manchesteru City. W kolejnych latach skrzydłowy był wypożyczany do Lille (3 mecze w Ligue 1), Twente Enschede (26 meczów i 2 gole w Eredivisie) i Realu Oviedo (20 meczów w La Liga).

W 2018 definitywnie pożegnał się z angielskim klubem i zasilił szeregi hiszpańskiego drugoligowca – CD Numancia. W jej barwach wystąpił w 34 meczach LaLiga2, zdobywając w nich 2 gole. Ostatnio sezon spędził natomiast na wypożyczeniu w trzecioligowych rezerwach Celty Vigo, rozgrywając 20 spotkań i zdobywając 5 bramek w Segunda Division B.

Yeobah regularnie występował również w młodzieżowych reprezentacjach Ghany.

Transferowa ofensywa Wisły Kraków

Yeboah to niewątpliwie kolejne wzmocnienie drużyny Artura Skowronka, która do nowego sezonu przygotowuje się na własnych obiektach w Myślenicach. Wcześniej zespół zasili jeden z najlepszych zawodników słoweńskiej ekstraklasy Stefan Savić oraz doświadczony reprezentant Czarnogóry Fatos Beqiraj. Rywalizację w defensywie ma wzmocnić natomiast Bośniak Adi Mehremić.

Wiele wskazuje na to, że to nie koniec transferowych ruchów Białej Gwiazdy. Finalizacji kolejnych transferów możemy spodziewać się w najbliższych dniach.

Komentarze