Kapustka dołączył do Legii

Bartosz Kapustka
Bartosz Kapustka fot. Grzegorz Wajda

Zgodnie z medialnymi doniesieniami nowym zawodnikiem warszawskiej Legii został Bartosz Kapustka. 23-latek parafował z klubem ze stolicy Polski kontrakt do 2022 roku.

Czytaj dalej…

Ofensywny pomocnik do Legii trafia po ogólnie nieudanej przygodzie w Leicester City, gdzie zaliczył zaledwie trzy występy. W stołecznej ekipie piłkarz ma się odbudować.

Ambitne cele 23-latka

W ostatniej kampanii Kapustka bronił barw drugoligowej belgijskiej drużyny Oud-Heverlee Leuven, do której został wypożyczony z klubu z Premier League. Co prawda w zespole z Beneluksu piłkarz zaliczył 21 meczów, w których zdobył trzy bramki, ale nie wpłynęło to znacząco na to, aby zawodnik mógł otrzymać jeszcze jedną szansę w szeregach Leicester.

Dodajmy, że Kapustka ma na swoim koncie 14 występów w dorosłej reprezentacji Polski, gdzie strzelił trzy gole. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce piłkarz zaliczył 60 spotkań, notując w nich sześć trafień i 11 asyst.

Solidne wzmocnienia Wojskowych

Warto odnotować, że Kapustka jest kolejnym po Arturze Borucu i Rafaelu Lopesie zawodnikiem z nazwiskiem, który wzmocnił szeregi aktualnych mistrzów Polski przed startem sezon 2020/2021.

Komentarze