Transferowy szał w Poznaniu. Lech blisko wzmocnień

Giorgi Citaiszwili
Giorgi Citaiszwili Pressfocus

Lech Poznań kompletuje kadrę na sezon 2022/2023. Są spore szanse na to, że znajdą się w niej trzej nowi obcokrajowcy, których chce mistrz Polski.

  • Do mistrza Polski może dołączyć jeszcze trzech obcokrajowców
  • Lech jest blisko sprowadzenia środkowego obrońcy, pomocnika i skrzydłowego
  • Dwaj gracze mają niedługo ukończyć testy medyczne

Mistrz się zbroi

Lech za tydzień 5 lipca zagra mecz, który będzie miał spory wpływ na cały sezon 2022/2023. Poznaniacy podejmą u siebie Karabach Agdam w pierwszym eliminacyjnym meczu do Ligi Mistrzów. Przed pierwszą rundą mistrz Polski sprowadził dotychczas jedynie nowego bramkarza. Do drużyny dołączył 30-letni ukraiński bramkarz Artur Rudko, który został wypożyczony na rok.

Poznaniacy są o krok od finalizacji kolejnego tymczasowego transferu. W czwartek na testach medycznych pojawi się Giorgi Citaiszwili. Gruzin znany jest z gry dla Wisły Kraków w minionym sezonie. 21-latek spisywał się wówczas na tyle dobrze, że Lech chce mieć go u siebie na sezon 2022/2023. Piłkarz będzie wypożyczony z Dynamo Kijów.

Od środy w Poznaniu jest już natomiast gracz, o którym mówiło i pisało się sporo, czyli Afonso Sousa. To 22-letni pomocnik, który może grać jako ósemka oraz dziesiątka. W poprzedniej kampanii pojawił się na boisku 34-razy. Portugalczyk wyceniany jest przez portal Transfermarkt aż na dwa i pół miliona euro, ale jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty, Lech zapłaci za gracza około 1,2 miliona euro.

Mistrz Polski ma też spore szanse na zakontraktowanie piłkarza, o którego zabiegał od pół roku. Lech chce Adriana Rusa, czyli rumuńskiego środkowego obrońcę broniącego barw węgierskiego Fehervar (28 meczów w minionym sezonie). Poznaniacy dogadali się z pracodawcą 26-latka i za transfer zapłacą pół miliona euro. Pozostaje jeszcze porozumieć się z piłkarzem. Polski klub targuje się z nim i chce jak najbardziej zbić jego pensję, co może wykorzystać Fehervar do zatrzymania Rumuna w swoich szeregach.

Czytaj także: Młodzi piłkarze Lecha chwalą współpracę z nowym trenerem

Komentarze