Transferowy hit Legii? Kapustka na testach medycznych

Piłkarze Legii Warszawa
Piłkarze Legii Warszawa fot. Legia Warszawa

Były reprezentant Polski, Bartosz Kapustka, jest bliski wzmocnienia Legii Warszawa. 23-latek jest już w stolicy, gdzie w poniedziałek i we wtorek będzie przechodził badania medyczne – potwierdzili mistrzowie Polski na oficjalnej stronie internetowej.

Czytaj dalej…

Jeżeli badania nie wykażą niczego niepokojącego, pomocnik podpisze kontrakt z Legią. Dla byłego piłkarza Cracovii będzie to powrót na polskie boiska po czteroletniej przerwie.

Bartosz Kapustka pierwsze kroki w seniorskiej piłce stawiał w zespole Pasów. W rozgrywkach polskiej ekstraklasy zadebiutował w sezonie 2013/14. Do tej pory zgromadził ich na swoim koncie 60, sześć razy wpisując się w nich na listę strzelców.

W sierpniu 2016 roku utalentowany pomocnik przeniósł się za pięć milionów euro do Leicester City, ale nigdy nie zdołał zadebiutować na boiskach Premier League. Sezon 2017/18 spędził na wypożyczeniu we Freiburgu, natomiast sezon 2018/19 na podobnej zasadzie w belgijskim Oud-Heverlee Leuven. Pobytu za granicą nie może jednak zaliczyć do udanych.

Kapustka na swoim koncie ma również 14 występów i trzy gole w reprezentacji Polski.

Legia wzmacnia się przed nowym sezonem

Władze Legii Warszawa już wcześniej dokonały kilku ciekawych transferów. Do drużyny wrócił bramkarz Artur Boruc, kontrakty z klubem podpisali również Filip Mladenović, Josip Juranović i Rafael Lopes. Do zespołu z wypożyczeń do innych klubów wrócili także Mateusz Hołownia, Cezary Miszta i Kacper Kostorz.

Komentarze