Gerard Badia
Gerard Badia fot. ASInfo

Totolotek Puchar Polski: Awans Piasta po dogrywce

Piast Gliwice pokonał po dogrywce trzecioligową Unię Skierniewice 5:1 (1:1) w meczu pierwszej rundy Pucharu Polski. Mistrzowie Polski awansowali do kolejnej fazy,

Gliwiczanie objęli prowadzenie w tym starciu już w 5. minucie po tym, jak na listę strzelców wpisał się Tiago Alves. Była to jedyna bramka jaka padła w pierwszej połowie i debiutancka w wykonaniu Portugalczyka w barwach gliwickiej drużyny.

Po zmianie stron trzecioligowy zespół zdołał doprowadzić do wyrównania za sprawą trafienia Dawida Przezaka w 63. minucie. Wynik 1:1 utrzymał się do 90. minuty, dlatego potrzebna była dogrywce.

W niej zdecydowanie lepsi okazali się mistrzowie Polski. W 100. minucie na listę strzelców wpisał się Tom Hateley, a następnie do siatki rywali trafiali Jakub Holubek oraz dwukrotnie Gerard Badia.

Losowanie par 1/16 finału Pucharu Polski odbędzie się w piątek 27 września.

Unia Skierniewice – Piast Gliwice 1:5 (1:1, 0:1)