Dyrektor sportowy Wisły Kraków zwolniony

Tomasz Pasieczny
Tomasz Pasieczny PressFocus

Słaba postawa Wisły Kraków w ostatnim czasie zbiera swoje żniwa. Krakowski klub oficjalnie poinformował o zakończeniu współpracy z dyrektorem sportowym Tomaszem Pasiecznym.

  • Pasieczny rozpoczął pracę w Wiśle Kraków w lipcu 2021 roku
  • Przepracował w krakowskim klubie zaledwie kilka miesięcy
  • Wisła oficjalnie poinformowała o zwolnieniu Pasiecznego

Nadchodzą zmiany w Wiśle Kraków

Informacja o zwolnieniu Tomasza Pasiecznego jest nieco zaskakująca. Gdy w lipcu 2021 roku Pasieczny obejmował stanowisko w krakowskim klubie był traktowany jako długoterminowy plan. Tymczasem dostał szansę na przepracowanie jednego pełnego okienka transferowego. Jeszcze niedawno uczestniczył w konferencji prasowej przedstawiającego Jerzego Brzęczka w roli nowego szkoleniowca. Jak to niestety często bywa w polskiej piłce długoterminowe plany szybko się kończą.

Tomasz Pasieczny przestał pełnić obowiązki Dyrektora Sportowego Wisły Kraków. Projekt rozpoczęty w lipcu 2021 roku – mający na celu realizację polityki transferowej, a także organizację oraz koordynację pracy pionu sportowego – nie będzie kontynuowany – napisano na oficjalnej stronie krakowskiego klubu.

Wisła Kraków od dłuższego czasu znajduje się w dużym dołku. Krakowski klub zajmuje przedostatnią lokatę w tabeli PKO Ekstraklasy, a fatalna dyspozycja zawodników spycha klub w kierunku pierwszej ligi. Przy obecnej formie trudno wierzyć w możliwość utrzymania się Wiślaków w najwyższej klasie rozgrywkowej na kolejny sezon.

Zobacz również: Piast rozwiązał umowę z byłym reprezentantem Polski

Komentarze