Lech Poznań wypożyczy Tomasz Kedziorę?

Tomasz Kędziora w barwach Dynama Kijów
Tomasz Kędziora w barwach Dynama Kijów Pressfocus

Jak potwierdził kilka dni temu Czesław Michniewicz, Tomasz Kędziora na razie trenuje z Lechem Poznań. Jak donoszą media Maciej Skorża chciałby wypożyczyć obrońcę Dynama Kijów przynajmniej do czasu powrotu rozgrywek na Ukrainie.

  • Tomasz Kędzior obecnie nie może z powodu zawieszenia rozgrywek grać w Dynamie Kijów
  • Obrońca w poniedziałek rozpoczyna treningi z Lechem Poznań, który chce pomóc zawodnikowi
  • Niewykluczone, że Lech zaproponuje Kędziorze wypożyczenie

Lech wyciąga pomocną dłoń do Kędziory

Z powodu ataku Rosji na Ukrainę Tomasz kędziora zdecydował się opuścić kraj i starać przedostać do polski. To udało się w nocy z poniedziałku na wtorek. Reprezentant Polski nie może na razie kontynuować kariery w swoim klubie, ponieważ w związku z wprowadzeniem na Ukrainie stanu wojennego zawieszono wszelkie rozgrywki sportowe. Obrońca Dynama Kijów trenuje na razie z drużyną Lecha Poznań. 

Treningi z Kolejorzem Kędziora ma rozpocząć w poniedziałek. Klub byłby chętny na ponowne podjęcie współpracy (Kędziora spędził w Lechu pięć sezonów, skąd przeniósł się później do Dynama Kijów). Dynamo również nie powinno w tej sytuacji sprawiać problemów. Nie można zatem. całkowicie wykluczyć, że reprezentant Polski na zasadzie wypożyczenia przejdzie z Dynama do swojego byłego klubu. Pozytywnie na takie rozwiązanie zapatruje się także Maciej Skorża. 

Byłoby miło, gdyby to się udało. Na pewno byłoby to z korzyścią i dla nas, i dla samego zawodnika. Jednak to nie jest sprawa, która leży po naszej stronie. Czekamy cały czas na rozwój wypadków – przyznał Skorża.

Lech na ten moment jest wiceliderem PKO BP Ekstraklasy. O punkt wyprzedza go Pogoń Szczecin, która ma jednak jeden mecz rozegrany więcej. Kolejorz w niedzielę zmierzy się na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa.

Komentarze