Piast rozwiązał umowę z byłym reprezentantem Polski

Tomasz Jodłowiec
Tomasz Jodłowiec Pressfocus

Piast Gliwice rozwiązał umowę z Tomaszem Jodłowcem. Klub poinformował o tym w oficjalnym komunikacie. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

  • Tomasz Jodłowiec w tym sezonie wystąpił w zaledwie sześciu spotkaniach
  • Doświadczony pomocnik nie liczył się już w planach trenera
  • Klub postanowił rozwiązać z nim umowę

Jodłowiec już od początku marca może szukać nowej drużyny

Tomasz Jodłowiec to piłkarz niezwykle utytułowany, a do Piasta Gliwice trafił z Legii w 2018 roku. Z warszawską drużyną sięgnął on aż sześciokrotnie po mistrzostwo Polski. Mało kto spodziewał się, że w 2018 roku uczyni to samo w barwach Piasta Gliwice. 36-latek był wówczas ważnym elementem układanki Waldemara Fornalika, który twardo na niego stawiał.

Czytaj też: Widzew dokona awaryjnego transferu z Ekstraklasy

W tym sezonie defensywny pomocnik nie prezentował się już tak dobrze, a z uwagi na zaawansowany wiek zaczynał odstawać od reszty drużyny na poziomie motorycznym. Ponadto ostatni raz na boisko wybiegł 6 listopada w meczu z Wartą Poznań. Kontrakt zawodnika, który przestał praktycznie pojawiać się na boisku stanowił dla klubu obciążenie finansowe, którego postanowiono się pozbyć. 

Klub poinformował w środę o rozwiązaniu z zawodnikiem umowy za porozumieniem stron. Wszelkie formalności zostały załatwione wraz z końcem lutego, więc Jodłowiec śmiało może zacząć już rozglądać się za nowym pracodawcą. W barwach drużyny z Gliwic były reprezentant Polski rozegrał łącznie 107 meczów, a jego dorobek to sześć goli i 12 asyst.

Komentarze