31-letni boczny obrońca Piotr Tomasik został oficjalnie nowym zawodnikiem Wisły Płock. Urodzony w Krakowie piłkarz będzie reprezentował klub z Mazowsza z numerem 7 na koszulce.
Mierzący 177 cm wzrostu Tomasik w dotychczasowej karierze reprezentował barwy takich klubów jak Przebój Wolbrom, Polonia Bytom, Flota Świnoujście, Arka Gdynia, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Jagiellonia Białystok czy ostatnio Lech Poznań.
Lewonożny zawodnik na przestrzeni ostatnich sezonów zaliczył łącznie 113 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej, trzykrotnie wpisując się przy tym na listę strzelców. Może pochwalić się również sześcioma rozegranymi meczami w rozgrywkach europejskich.
– Piotrek to kolejny, doświadczony zawodnik, który dołączył do nas w letnim oknie transferowym. Jesteśmy przekonani, że jego dotychczasowe doświadczenie zarówno w rozgrywkach Ekstraklasy, jak i europejskich pucharach pomoże nam w osiąganiu jak najlepszych wyników. Zawodnik znacząco zwiększy też rywalizację na lewej stronie defensywy – powiedział dyrektor sportowy Wisły Płock Marek Jóźwiak.
Tomasik podpisał z Nafciarzami dwuletni kontrakt.
Komentarze