Pogoń Szczecin kontynuuje świetną passę

Piłkarze Pogoni Sczecin
Piłkarze Pogoni Sczecin Pressfocus

Na niedzielę zaplanowano trzy spotkania dziewiątej kolejki PKO Ekstraklasy. W pierwszym meczu Termalica pokonała Górnik Zabrze 3:1. W drugiej potyczce Śląsk Wrocław wygrał z Wisłą Płock 3:1 i awansował na drugie miejsce w tabeli. Natomiast na koniec niedzielnych zmagań Pogoń wywiozła z Krakowa całą pulę 1:0.

Przełamanie Termaliki

Termalica w pierwszej połowie grała zdecydowanie gorzej niż Górnik Zabrze. Po przerwie goście szybko objęli prowadzenie i wydawało się, że gospodarzy czeka kolejna porażka. Beniaminek strzelił jednak trzy gole w osiem minut i dlatego odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Śląsk Wrocław lepszy od Wisły Płock

Śląsk Wrocław objął prowadzenie w potyczce przeciwko Wiśle Płock po bramce Mateusza Praszelika, który skorzystał z dośrodkowania Bartłomieja Pawłowskiego. Rywale wyrównali za sprawą trafienia Antona Krywociuka. Do przerwy było 2:1 dla podopiecznych Jacka Magiery, bo z karnego nie pomylił się Robert Pich. W drugiej połowie wiele się działo, ale padł tylko jeden gol. Strzelił go Pich, który tym samym ma już 50 bramek na poziomie PKO Ekstraklasy. Śląsk Wrocław wygrał zaś z Nafciarzami 3:1.

Pogoń walczy o lidera

Ostatni niedzielny pojedynek w ramach 9. kolejki PKO Ekstraklasy wygrała Pogoń Szczecin, która rywalizowała z Wisłą Kraków 1:0 (1:0). Portowcy objęli prowadzenie już po upływie kwadransa i skutecznie utrzymali korzystny rezultat do końca. Natomiast piłkarze Białej Gwiazdy pogrążyli się w kryzysie, ponieważ od trzech spotkań nie są w stanie zgarnąć całej puli.

Aktualnie Pogoń traci do lidera z Poznania jedynie dwa oczka, natomiast od dłuższego czasu kontynuuje też dobrą passę bez porażki.