Termalica ogłosiła następcę Probierza

Radoslav Latal
Radoslav Latal PressFocus

Walcząca o utrzymanie w Ekstraklasie Termalica, ogłosiła nazwisko nowego trenera. Drużynę z Niecieczy prowadzić będzie Radoslav Latal.

  • Termalica ma nowego szkoleniowca
  • Trenerem klubu z Niecieczy został Radoslav Latal
  • Były opiekun Piasta Gliwice podpisał umowę ważną do końca sezonu 2022/2023

Koniec poszukiwań w Niecieczy

Mariusz Lewandowski wprowadził Termalikę do Ekstraklasy na sezon 2021/2022. Wiadomo było jednak, że zespół z Niecieczy będzie miał trudno o pozostanie w elicie na kolejny rok. Słonie rzeczywiście radziły sobie bardzo słabo. Rozegrały 18 meczów, z czego wygrały tylko dwa. 12 punktów nie satysfakcjonowało działaczy, którzy postanowili rozstać się z trenerem Lewandowskim.

Termalica rozmawiała z wieloma szkoleniowcami. Na rynku krajowym klub negocjował z Piotrem Stokowcem (wybrał Zagłębie Lubin) oraz Marcinem Broszem. Z opcji zagranicznych rozważany był Pavol Stano. Ostatecznie Słonie objął Michał Probierz. Ten wytrzymał jednak na stanowisku dwa dni, gdyż postanowił opuścić Niecieczę. Jego zdaniem współpraca nie układała się tak jak było to ustalone.

Beniaminek Ekstraklasy znalazł następcę Probierza. Został nim doskonale znany polskim kibicom Radoslav Latal. Czech prowadził bowiem Piast Gliwice, z którym został nawet wicemistrzem Polski. 52-letni szkoleniowiec z Termaliką podpisał kontrakt obowiązujący do 2022/23.

Czytaj także: Kadra Rakowa na tureckie zgrupowanie

Komentarze