“Teraz czas na kolejne plany i cele”

Piłkarze Pogoni Szczecin
Piłkarze Pogoni Szczecin fot. PressFocus

Pogoń Szczecin w oficjalnym komunikacie poinformowała, że nową umowę z klubem parafował Aron Stasiak. Napastnik podpisał z Portowcami kontrakt do końca czerwca 2025 roku.

  • Aron Stasiak podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości
  • 23-latek zdecydował o przedłużeniu umowy z Pogonią o 3,5 roku
  • Zawodnik jest wyceniany na 25 tysięcy euro

Stasiak na dłużej w Pogoni

Pogoń Szczecin w tym sezonie walczy o mistrzostwo Polski z Rakowem Częstochowa i Lechem Poznań. Aktualnie Granatowo-bordowi plasują się na pozycji lidera rozgrywek, legitymując się dorobkiem 49 punktów.

Działacze Portowców myślą jednak nie tylko o tym, co tu i teraz, ale również o przyszłości. W związku z tym ostatnio nową umowę z klubem podpisał Aron Stasiak, który w tej kampanii rozegrał zaledwie jeden mecz w PKO Ekstraklasie. Ponadto ma na swoim koncie 17 występów w III Lidze, gdzie strzelił pięć goli.

Po trzech latach spędzonych na wypożyczeniach doszliśmy z agentem do wniosku, że pora wrócić do Pogoni. Jestem wychowankiem tego klubu, od małego marzyłem o grze w jego barwach. Wiedziałem, że po nieudanej wiośnie w Górniku nie będę miał tej przyjemności, by zasilić szeregi pierwszego zespołu – mówił 23-latek cytowany przez PogonSzczecin.pl.

Wierzyłem jednak, że mogę ten cel zrealizować. Krok po kroku pokonywałem tę drogę – od gry w III lidze, zaproszenie na treningi I zespołu, dodatkowe zajęcia i analizy z trenerem Ozgą, aż po zgłoszenie do rozgrywek PKO Ekstraklasy, miejsce w kadrze meczowej i wymarzony debiut – uzupełnił Stasiak.

Pogoń w ramach 25. kolejki PKO Ekstraklasy zmierzy się z Cracovią. Spotkanie odbędzie się w 12 marca (w sobotę) o godzinie 20:00.

Czytaj więcej: Ekstraklasa: Lech strącony z fotela lidera, wygrane Wisły P. i Górnika – podsumowanie 24. kolejki

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze