Talent z akademii Zagłębia wzmocnił Widzew

Jakub Sypek
Jakub Sypek fot. PressFocus

Widzew Łódź na kilka dni przed startem nowego sezonu PKO Ekstraklasy sfinalizował ciekawy transfer. Szeregi beniaminka rozgrywek wzmocnił Jakub Sypek, z którym wiązane są duże nadzieje.

  • Widzew Łódź sfinalizował siódmy transfer przed startem nowego sezonu
  • Szeregi ekipy Janusza Niedźwiedzia zasilił Jakub Sypek
  • 21-latek parafował z nowym klubem umowę na trzy sezony

Widzew pozyskał utalentowanego 21-latka

Widzew Łódź po ośmiu latach wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej. W najbliższy weekend podopieczni Janusza Niedźwiedzia zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Przed starciem z Portowcami szeregi łodzian wzmocnił Jakub Sypek.

“21-letni Jakub Sypek podpisał dzisiaj umowę z czterokrotnym Mistrzem Polski. Jakub Sypek swoją piłkarską karierę rozpoczął w zespole Sparty Paczków, skąd następnie przeniósł się na trzy sezony do Orła Ząbkowice Śląskie. W 2015 roku trafił do Akademii Zagłębia Lubin” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu z Łodzi.

Sypek ma za sobą debiut w Ekstraklasie. Zawodnik nie ukrywa jednak, że liczy na więcej okazji do gry w Widzewie. – To było tak naprawdę ledwie kilka minut spędzonych na boisku. Może i liznąłem tego większego grania, ale to nie zaspokaja mojej ambicji – w Widzewie jestem po to, by nie tylko liznąć, ale w pełni posmakować Ekstraklasy – przekonywał Sypek cytowany przez stronę Widzew.com.

W trakcie kampanii 2021/2022 nowy nabytek łodzian występował w Górniku Polkowice i w drugim zespole Zagłębia Lubin. Rozegrał wówczas 11 spotkań, notując w nich jedno trafienie. Sypek z Widzewem związał się natomiast kontraktem na trzy sezony.

Czytaj więcej: Widzew Łódź z pierwszym letnim wzmocnieniem

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze