Zaskakujący transfer Szymona Włodarczyka? Obserwuje go lider zagranicznej ligi

Szymon Włodarczyk
Szymon Włodarczyk fot. PressFocus

Szymon Włodarczyk może zaliczyć zaskakujący zimowy transfer z Ekstraklasy. Jego poczynaniom przygląda się tureckie Fenerbahce – donosi Tomasz Włodarczyk.

  • Szymon Włodarczyk trafił latem do Górnika Zabrze
  • W trakcie rundy jesiennej strzelił w Ekstraklasie siedem bramek
  • Jego usługami zainteresowany jest lider ligi tureckiej

Włodarczyk wyfrunie z Ekstraklasy?

Za czasów dorastania w akademii Legii Warszawa Szymon Włodarczyk był wymieniany jako jeden z juniorów o największym potencjale. Pomimo tego w pierwszym zespole nie otrzymał wielu okazji do gry. Dla stołecznej ekipy rozegrał łącznie 16 spotkań i strzelił jedną bramkę. W Warszawie nie mieli pomysłu na jego rozwój, dlatego latem zdecydowano się sprzedać go do Górnika Zabrze.

W nowym klubie Włodarczyk zaczął z przytupem. Zanotował bardzo dobrą rundę jesienną i udowodnił, że potrafi współpracować z Lukasem Podolskim. 19-latek strzelił siedem bramek w 15 występach w Ekstraklasie i ściągnął na siebie zainteresowanie ze strony zagranicznych ekip. Niewykluczone, że napastnik opuści Polskę już w trakcie zimowego okienka transferowego.

Tomasz Włodarczyk poinformował, że poczynania młodzieżowego reprezentanta Polski wnikliwie analizuje Fenerbahce, czyli lider tureckiej ekstraklasy. Nie ulega wątpliwościom, że na początku Włodarczyk miałby spore problemy z regularnymi występami, jednak w ofensywie Fenerbahce nie brakuje doświadczonych i wiekowych napastników. Możliwość wypromowania utalentowanego zawodnika z pewnością może okazać się korzystne w przyszłości.

Zobacz również: Były trener wraca do Wisły Kraków w nowej roli

Komentarze