Szymon Sobczak piłkarzem Jagiellonii

PKO Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Szymon Sobczak został we wtorek nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. 27-letni napastnik dołączył do klubu z Podlasia z pierwszoligowego Stomilu Olsztyn.

Czytaj dalej…

Wychowanek Wisły Kraków podpisał z Jagiellonią dwuletnią umowę, z opcją przedłużenia jej o kolejny rok.

27-latek w trakcie swojej dotychczasowej kariery był już zawodnikiem także takich klubów jak Górnik Zabrze, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Calisia Kalisz, ROW Rybnik, MKS Kluczbork, Stal Mielec i Podbeskidzie Bielsko-Biała.

W ostatnich ze swoich zespołów, Stomilu Olsztyn, występował od marca 2019 roku. W ostatnim sezonie zdobył dla niego 10 bramek i zanotował 5 asyst w 33 występach na pierwszoligowych boiskach.

Sobczak: Jagiellonii się nie odmawia

– Rozmowy trwały od końca sezonu I ligi. Były inne opcje, ale na dzisiaj Jagiellonia jest dla mnie jednym z tych klubów, którym się nie odmawia – powiedział Sobczak, w rozmowie z oficjalną stronę klubu, tuż po podpisaniu kontraktu.

– Gdy tylko pojawiła się możliwość dołączenia do Jagi przeszliśmy do rozmów. Trochę to trwało, ale cieszę się, że udało się wszystko sfinalizować. Moje pierwsze podejście do Ekstraklasy, jeszcze w czasach gry w Górniku Zabrze, to była raczej takie dotknięcie piłki na najwyższym poziomie w Polsce. Teraz wracam do tej ligi jako zupełnie inny zawodnik. Długo przygotowywałem się do tego momentu, walczyłem o swoją szansę. Muszę potwierdzić swoje umiejętności na boisku – dodał 27-letni napastnik.

Komentarze