Szymczak z jednoznacznym przekazem. “Zostaję w Lechu. Nie myślę o żadnym wyjeździe”

Filip Szymczak
Filip Szymczak fot. PressFocus

Lech Poznań w przyszłym tygodniu zacznie przygotowania do rundy wiosennej po przerwie świąteczno-noworocznej. Tymczasem w rozmowie z klubową stroną internetową Filip Szymczak opowiedział o udanej końcówce roku w swoim wykonaniu, a także o swojej przyszłości.

  • Lech Poznań ma ambitne plany związane z drugą częśią sezonu
  • Filip Szymczak w rozmowie z klubową stroną internetową opowiedział o swojej przyszłości
  • 20-latek ma kontrakt ważny do końca czerwca 2025 roku

Szymczak nie myśli o transferze

Lech Poznań po rozegraniu szesnastu ligowych kolejek plasuje się na szóstej pozycji. Kolejorz legitymuje się bilansem 28 oczek. Do lidera rozgrywek traci 13 oczek.

Filip Szymczak w końcówce pierwszej części sezonu w czterech meczach strzelił cztery gole, licząc grę w klubie i w reprezentacji U-21. Zawodnik wypowiedział się na ten temat.

Zdobywanie bramek dla Kolejorza to spełnienie marzeń. Takich dziecięcych, kiedy np. stałem w tunelu i wyprowadzałem piłkarzy na boisko. Doskonale znane jest to zdjęcie z 2010 roku, kiedy miałem osiem lat i podczas meczu z Legią Warszawa, miałem przyjemność iść na murawę w towarzystwie Roberta Lewandowskiego – mówił Szymczak cytowany przez LechPoznan.pl.

Zawodnik w ostatnim czasie był łączony z transferem. Co sam zainteresowany myśli o tego typu spekulacjach?

Wiem, że pojawiały się informacje o zainteresowaniu innych klubów, ale mówię jasno: zostaję w Lechu. To klub, który dał mi szansę i zaufanie. Wiem, że potrafię zrobić jeszcze więcej, a na następne kroki przyjdzie odpowiednia pora. Ja wiem, że idę w dobrym kierunku i na razie nie myślę o żadnym wyjeździe, twardo stąpam po ziemi. Chcę, żeby w przyszłości moja gra wyglądała jeszcze lepiej – przekonywał piłkarz.

20-latek w tym sezonie rozegrał 14 spotkań w PKO Ekstraklasie, notując w nich dwa trafienia i dwie asysty. Na boisku spędził 720 minut.

Czytaj więcej: Lech Poznań przygotowuje się do rozstania ze Skórasiem

Komentarze