Szwedzki trener przejmie Pogoń Szczecin

Kosta Runjaić i piłkarze Pogoni
Kosta Runjaić i piłkarze Pogoni Pressfocus

Wszystkie znaki wskazują, że nowym trenerem Pogoni Szczecin zostanie Jens Gustafsson. Dotychczas pełnił rolę szkoleniowca kadry Szwecji U21. 43-latek przejmie stery w ekipie Portowców, zaraz potem gdy klub opuści Kosta Runjaić.

  • Pogoń Szczecin ma zastępce Kosty Runjaicia
  • Prawdopodobnie wybór padł na Jensa Gustafssona
  • Do tej pory trener prowadził szwedzkie zespoły i Hajduk Split, a zimą podpisał czteroletni kontrakt z kadrą Szwecji U21

Gustafsson trenerem Pogoni Szczecin

Wieści odnośnie nowego trenera Pogoni Szczecin pierwszy raz pojawiły się podczas drugiego odcinka Misji Futbol na łamach Onet.pl. Gościem programu był dyrektor sportowy Portowców, Dariusz Adamczuk . Działacz zdradził tylko, że obowiązki Kosty Runjaicia przejmie zagraniczny trener.

Później tajemniczego Twitta rzucił Krzysztof Stanowski. Dziennikarz Kanału Sportowego zdradził narodowość potencjalnego szkoleniowca Pogoni. Wówczas padło na Szwecję. Co ciekawe, kilkanaście minut później szwedzkie media zaczęły wałkować temat, podając już więcej szczegółów.

Według portalu Sportbladet, to Jens Gustafsson przejmie obowiązki Runjaicia. Do tej pory 43-latek pracował w swojej ojczyźnie, mając też epizod w Hajduku Split. Natomiast od stycznia był selekcjonerem reprezentacji Szwecji U21.Tam związał się czteroletnią umową i Pogoń zapewne musiała sięgnąć do kieszeni w celu rozwiązania jego kontraktu.

Tymczasem Pogoń wciąż zachowuje szanse na wicemistrzostwo Polski. Latem weźmie udział w eliminacjach do europejskich pucharów, z kolei współpraca z Runjaiciem kończy się, bo Niemiec dogadał się z Legią Warszawa.

Czytaj więcej: Lech ma los w swoich rękach. “Wszystko zależy od nas”

Komentarze