Dawid Szulczek po zwycięstwie nad Piastem Gliwice

Dawid Szulczek
Dawid Szulczek PressFocus

Warta Poznań wygrała wynikiem 2:0 z Piastem Gliwice w wyjazdowym spotkaniu w ramach 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dawid Szulczek po meczu skomentował występ swojego zespołu.

• Warta Poznań poradziła sobie z Piastem Gliwice
  • Na listę strzelców wpisali się Miguel Luis oraz Dimitrios Stavropoulos
  • Dawid Szulczek ogólnie rzecz biorąc jest zadowolony z postawy swojej ekipy w rundzie jesiennej

Warta Poznań lepsza od Piasta Gliwice

Piast Gliwice w sobotnie popołudnie podejmował u siebie Wartę Poznań. Spotkanie w ramach 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończyło się rezultatem 2:0 dla gości z Wielkopolski. Autorami bramek byli Miguel Luis oraz Dimitrios Stavropoulos. Po tym starciu głos zabrał szkoleniowiec “Zielonych” – Dawid Szulczek – który opowiedział o swoich odczuciach na temat tego meczu.

Za nami trochę inny tydzień niż zawsze, bo nie skupialiśmy się na rywalu, czyli Piaście, a bardziej na swoich zadaniach. Skoncentrowaliśmy się na tym, żeby odświeżyć sobie wszystkie sposoby bronienia, a także lepiej wykorzystywać przewagę na boisku. Były w tym spotkaniu różne momenty. Przetrwaliśmy ten najtrudniejszy na początku, pokazaliśmy również dużo dobrego w ofensywie. Zdobyliśmy ładną bramkę po ataku pozycyjnym. Zimą trzeba jeszcze popracować trochę nad jakością podania – powiedział Dawid Szulczek.

Michał Kopczyński i Niilo Maenpaa rano czuli się gorzej i uznaliśmy, że w środku pola nie możemy sobie pozwolić na wystawienie ich obu. Dlatego Niilo, mimo że początkowo znalazł się w podstawowej jedenastce, zaczął na ławce. Od 1. minuty zagrał Kajetan Szmyt, który jest w dobrej dyspozycji. Pierwotnie szykowaliśmy go na zmianę w drugiej połowie, a to dlatego, że dotąd liczby robił tylko w drugich połowach. Z kolei Miguel Luis odwrotnie – tylko przed przerwą. Stąd plan, że Luis miał zacząć w podstawowym składzie, a Szmyt wejść później – dodał trener “Zielonych”.

Całościowo runda jesienna w naszym wykonaniu wygląda dobrze. Mniej więcej od 5. kolejki zaczęliśmy zaczęliśmy łapać właściwy rytm. Dużo nam dały transfery Miguela Luisa i Macieja Żurawskiego. Na razie jednak cele się nie zmieniają. Chcemy jak najszybciej dobić do granicy 40 punktów i utrzymać się w Ekstraklasie – zakończył 32-latek.

Warta Poznań w tym momencie zajmuje ósme miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.