Szok w Gliwicach. Zwolnienie Fornalika i błyskawiczny następca

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik PressFocus

Piast Gliwice poinformował, ze Waldemar Fornalik nie jest już ich trenerem. Nowym szkoleniowcem tego klubu został Aleksandar Vukovic.

  • Waldemar Fornalik nie jest już trenerem Piasta
  • Gliwiczanie przeżywają kryzys formy
  • Nowym opiekunem został Aleksandar Vukovic

Piast działa błyskawicznie

W Ekstraklasie odbyło się już 14 kolejek. Tymczasem Piast wciąż nie zażegnał kryzysu formy z początku sezonu. Gliwiczanie są tuż nad strefą spadkową z identycznym dorobkiem jak Korona, która na ten moment opuszcza najwyższą klasę rozgrywkową. Piast uznał, że zespół potrzebuje zmiany szkoleniowca, więc zakończył wieloletnią współpracę z Waldemarem Fornalikiem, który wygrał z tym klubem mistrzostwo Polski.

Zasługi Waldemara Fornalika i jego sztabu są niepodważalne. Warsztat, wiedza i autorytet, to przymioty trenera, które poprowadziły zespół do sukcesów. Decyzja o rozstaniu nie była łatwa, nigdy nie jest. Znaleźliśmy się jednak w trudnej sytuacji i dla dobra klubu doszliśmy do wniosku, że potrzebna zmiana. Umowę rozwiązaliśmy za porozumieniem stron –  powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

Nie minęła nawet godzina od komunikatu o rozstaniu z Waldemarem Fornalikiem, a klub ogłosił już jego następcę. Posadę szkoleniowca gliwiczan przyjął Aleksander Vukovic. Serb przez wiele lat grał w Polsce. Był także asystentem i szkoleniowcem Legii (lata 2019-2020 i 2021-2022). Bez pracy pozostawał od lipca tego roku. Piast nie poinformował o szczegółach kontraktu Vukovicia.

Czytaj także: Stokowiec może spać spokojnie. Nie będzie zmiany trenera w Lubinie

Komentarze