Szok w Fortuna 1. Liga. Czołowy klub bez trenera

Ryszard Tarasiewicz
Ryszard Tarasiewicz PressFocus

Arka Gdynia poinformowała o rozstaniu ze swoim szkoleniowcem. Pracę w poniedziałek niespodziewanie stracił Ryszard Tarasiewicz.

  • Arka Gdynia zaskoczyła swoją poniedziałkową decyzją
  • Z klubem pożegnał się Ryszard Tarasiewicz
  • Jego następca nie jest znany

Arka nie zadowolona z aktualnych wyników

Za nami pierwsza część sezonu 2022/2023 w Fortuna 1. Liga. Rywalizacja na zapleczu Ekstraklasy została wstrzymana ze względu na rozpoczynający się w niedzielę mundial. Następna kolejka rozpocznie się dopiero w lutym przyszłego roku. Arka uznała, że to dobry moment na zmianę szkoleniowca.

Po blisko 13 miesiącach Arka Gdynia żegna się z Ryszardem Tarasiewiczem. Klub skorzystał z zapisów umowy i tym samym zakończył współpracę z dotychczasowym pierwszym trenerem – poinformował gdyński klub na oficjalnej stronie internetowej. – Trenerowi dziękujemy za czas spędzony w Arce i życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej! – dodała w oświadczeniu Arka.

Ryszard Tarsiewicz pracował w Gdyni od października 2021 roku. Za jego kadencji zespół rozegrał 44 mecze. Aktualnie na swoim koncie ma 28 punktów, dzięki czemu jest na szóstej lokacie w tabeli, które daje na koniec sezonu prawo gry w barażach o Ekstraklasę. Arka uznała, że taki stan rzeczy jej nie satysfakcjonuje i postanowiła zmienić trenera. Następca Tarasiewicza nie jest na razie znany.

Czytaj także: Śląsk w przebudowie. “Ta runda jest przejściowa”

Komentarze